LASE OMA KATUSEL SÄRADA

Katuse korrapärasel hooldamisel võib selle eluiga pikeneda mitmekordselt. Regulaarselt puhastatud katus pakub sinu kodule turvalist kaitset väga pikaks ajaks. Sammal katusel kogub kiirelt niiskust ja on väga suureks lisakoormuseks tervele majale. Kogunev niiskus annab tõuke hallituse tekkeks. Eriti suurt kahju võib teha seisev vesi talvel. Jäätudes see paisub ja rikub katuse struktuuri.

Küsi pakkumist
Vaata tehtud töid

MIKS TELLIDA KATUSEPESU MEILT?

 • Meie hooldusmeeskond omab pikaajalisi kogemusi

 • Kliendi rahulolu on tagatud

 • Pakume paindlikke lahendusi

 • Kasutame professionaalseid töövahendeid ja turvavarustust, mis võimaldavad parimat tulemust
 • Sõbralik ja koostööaldis personal

 • Vajadusel vahetame katusekivid uute vastu

 • Võimalik lisaks tellida kauakestev samblatõrje

KAS TEADSID, ET 1M³ NIISKET SAMMALT = 1 TONN LISARASKUST KATUSEL?

Telli katusepesu meilt, sest omame sellel alal pikaajalisi kogemusi. Töid teostades kasutame professionaalseid survepesureid, mis eemaldavad katuse pinnalt kogu üleliigse mustuse, ilma pinda kahjustamata. Puhas katus kaunistab sinu maja! Õigesti hooldatud katus püsib kaua ilusa ja puhtana.

Küsi pakkumist   

SÄÄSTA RAHA KATUSE REMONDI VÕI UUE EHITAMISE ARVELT

ETERNIIT- JA KIVIKATUS

Eterniit- või kivikatuse suurimaks vaenlaseks on sammaldumisel kogunev niiskus, mis põhjustab mikromõrasid kivides. Ajapikku mõrad suurenevad ja niiskus jõuab alumistesse katusekonstruktsioonidesse. See aga annab võimaluse hallituse ja mädaniku tekkimiseks ning võib viia kuluka remondini.

PLEKK-KATUS

Plekk-katuse hävitajaks on rooste. Mistõttu tuleks suurt rõhku panna selle ennetamisele. Mustus katusel sööb nii värvi, kui tsingi. Selle tulemusel jääb plekk kaitseta ja tekib soodne pinnas roostele ning samblale. See aga omakorda kiirendab lagunemisprotsessi veelgi.

KÜSI PAKKUMIST

“Olen oma katusega väga rahul. Kõik see sammal ja mustus on kadunud ja mu katus näeb jälle hea välja.”

T. SAAREMÄE • TALLINN

Katusepesu Tallinnas, Tartus, Pärnus

Katuse puhastus on oluline, kui tahad, et sinu maja katus peaks kaua vastu. Aja jooksul ladestuvad katusele ilmastiku mõjul või muu loodusliku toime tagajärjel erinevad komponendid, mis soodustavad niiskuse kaasabil kahjuliku mõju levikut. Nii tekivad katusele head tingimused rooste levikuks, orgaaniliste koosluste arenguks ning muude kahjulike kõrvalmõjude jaoks. Eriti kahjulik on katusele asjaolu, et orgaaniline kiht katusel seob niiskust – see jäätub talviti ning paisutab omakorda katusekattematerjali. Nii tekivad mikropraod, mis ajapikku kahjustavad katust pöördumatult. Regulaarne katuse puhastus aitab kaasa katuse enneaegsele lagunemisele. Meie pakutav katuse-, fassaadi- ja tänavakivihooldus on sobilik kõikidele katuse tüüpidele. Pakume oma teenust kõikjal üle Eesti- Tallinn, Tartu, Pärnu, Harjumaa, Tartumaa. Me ei kasuta oma töös keskkonnale ja katusematerjalile kahjulikke kemikaale. Katuse suuremat pesu ja puhastusteenust ei ole enne 10-15 aastat põhjust teha. Küll aga võiks igal sügisel, kui lehed juba langenud, üle vaadata katuse olukorra ning puhastada rennid lehtedest, tekkinud samblast ja mustusest. Kui rennid on puhtad, ei ole nii talvel probleeme purikatega ning lumeolud katustel on ka kergemad. Katuse puhastamise käigus teeme puhtaks ka katuse vihmaveerennid ja vee äravooluavad. Selleks, et vihmaveetorud tuleviks ka puhtad oleksid, on mõistlik nendesse paigadlada spetsiaalsed prahivõrgud. Sedagi teeme me igal pool üle Eesti, Tallinnas, Tartus, Võrus, Viljandis.

Vihmaveerennide Puhastus

Selleks, et katus säiliks kauem ja näeks ka ilus välja, tuleb hoolitseda, et selle pind oleks sinna kogunevast mustusest, vetikatest ja samblast puhas. Kasutame professionaalseid puhastusvahendeid, et tagada maksimaalne tulemus mistahes määrdumise korral. Vihmaveerennide eluiga sõltub eelkõige nende regulaarsest puhastamisest. Tuule ja lindude kaasabil koguneb vihmaveerennidesse lehti, oksi ja muud prahti mis võivad vihmaveerennid ummistada ning miinuskraadidega külmudes tekitada lekkeid ja lausa purunemisi. Puhastame vihmaveerennid sinna kogunenud sodist ning tagame vee vaba äravoolu. Veerennide puhastus on kõige tihedamalt tellitud Tallinna piires, aga oleme liikvel üle terve Eesti.

Katusepesu samm-sammult

 1. Objekti ülevaatamine koos kliendiga ja hinnapakkumise koostamine
 2. Katusepinna põhjalik puhastus tööstusliku survepesuriga
 3. Katuse seisukorra hindamine ja vajadusel katkiste kivide vahetamine
 4. Samblamürgi pealekandmine (lisatöö kliendiga kokkuleppel)
 5. Lõppviimistlus – fassaadi loputamine ja samblajääkide koristus majaümbrusest

Kuidas ise katust pesta?
Kui tahad ise katust puhastada, siis veendu esmalt, et sul on olemas vajalikud tarvikud katuse ohutuks ja kvaliteetseks hooldamiseks. Selle jaoks peab sul olemas olema viis põhikomponenti:

Kõrguste nautimine:
Katusel olemine peab olema Sinu jaoks OK plaan. Kui jalg värisema ja pea ringi käima ei hakka siis on suur eeldus olemas.

Katusele jõudmiseks on kolm võimalust:
Pikk redel, ronimisköied või korvtõstuk. Kui on madal maja siis saab ehituspoes müüdavate kõige pikemate redelitega hakkama. Kui on tavaline katus siis see vajab spetsiaalselt tugevamat ja pikemat redelit, mida poest enam kätte ei saa. Kui kaljuronimine on Sinu jaoks tuttav teema siis oskad ennast korralikult julgestada ja suudad katusel turnida nii, et alla ei saja. Köitega saab kivikatusel ja plekk-katusel hakkama eterniitkatusel on suurem oht, et astud plaadid katki. Korvtõstuk on kindlaim variant katusetööks aga pead arvestama selle kõikumise ja vedrutamisega, mis korvis olles on. Tegelikult ohtu ei ole aga korvis olles on vedrutamisega päris keeruline sina peale saada. Korvtõstuki saab vajadusel poetada suurtematest linnadest nagu näiteks Tallin, Tartu ja Võru.

Õiged pesemisvahendid:
Traatharjaga saab aga siis kulub puhastamiseks nädal. Survepesur täitsa sobib kuid mitte igasugune. See pesur millega autot ja kõnniteed kannatab pesta, sellega katust pesta ei kannata. Neil pole piisavalt võimsust mustuse lahti lammutaks. Kui Kärcheri tooteid vaadata siis tavakasutuse pesuritest kannatab katust survepesuga puhastada viimase kahe võimsusega: K5 ja K7. Kõik mis alla nende on, ei vea lihtsalt välja.

Mida veel lisaks? Kummiülikond:
Sodi pritsib ja kõvasti. Tavalised riided saavad päris ruttu kuni viimaste kudedeni mustust täis pritsitud katuse puhastamisel. Kui kindaid ei kasuta siis küünealuste puhastamiseks on vaja tõsist maniküüri. Kaitseprillid tulevad kasuks. Lõpuks on väga oluline turvaliselt liikuda ja katuselt mitte alla kukkuda. Kaitseprille ja kummiülikonda müüakse igalpool Eesti ehituspoodidest- Tallinn, Tartu, Pärnu, Viljandi.