eesti-parim-fassaadipesu-fassaadihooldus-tallinnas-tartus-pärnus

Eesti Parim Fassaadipesu ja Fassaadihooldus – Tallinnas, Tartus, ja Pärnus

LASE OMA MAJAL SÄRADA

Puhastuse käigus eemaldatakse kogunenud mustus ning taastatakse hoone algne värvus. Kergelt määrdunud või tolmunud fassaade saab puhastada ka ise, kuid põhjaliku tulemuse saamiseks tuleme appi meie. Valime õiged puhastusvahendid vastavalt materjalile ning kahjustusastmele.

Kasutame fassaadipesuks eritehnikat, mis aitavad saavutada maksimaalselt tõhusa tulemuse!

Küsi pakkumist
Vaata tehtud töid

MÄÄRDUNUD FASSAADI OHUD

Sarnaselt katustele võib kaunist fassaadi lõhkuma hakata seene-, sambla- või vetikakoloonia. Tulemuseks on rikutud ja määrdunud kinnisvara. Alati ei ole parim lahendus kasutada universaalseid puhastusvahendeid. Pakume oma professionaalset abi, leiame sobivad vahendid ning vajadusel katame fassaadi uue värvi kihiga.

Küsi pakkumist   

MIKS TELLIDA FASSAADIPESU MEILT?

 • Meie hooldusmeeskond omab pikaajalisi kogemusi

 • Kliendi rahulolu on tagatud

 • Pakume paindlikke lahendusi

 • Kasutame professionaalseid töövahendeid ja turvavarustust, mis võimaldavad parimat tulemust
 • Sõbralik ja koostööaldis personal

LÖÖ OMA KINNISVARA SÄRAMA

KÜSI PAKKUMIST
“Maja näeb jälle ilus ja puhas välja. Suured tänud Clean Estate OÜ-le ja hooldusmeestele”
T. KURG • VIIMSI

Selleks, et taastada hoone esinduslik välimus ja hoida seda vetikate ning sambla kasvuga tekkivate kahjustuste eest, tuleb määrdunud seinad puhastada ja sammal eemalda. Fassaadipesu käigus eemaldatakse sinna kogunenud mustus ning vetikad ja sammal. Saame hakkama osade Eestis levinud fassaadide materjalide, tehnoloogiate ja konstruktsioonidega. Pakume fassaadipuhastust Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Võrus ja mujal Eestimaa piirkondades.

Fassaadide lahendused:

 • Profiilplekk
 • Plekk-kassetid ja –fassetid
 • Kiudtsementplaat
 • Metallkihtpaneel
 • Puit
 • Õhekrohv (koostöös heade partneritega)

Tolmunud fassaade saab puhastada ka ise, kuid vetika ja seentega saastunud fassaadide korrastamiseks soovitame kasutada alati professionaalide abi.

Krohvitud fassaadid on esimestel aastatel peale valmimist ilusad, kuid juba 4-5 aasta pärast kipuvad üldjuhul nähtavale tekkima esimesed kahjustused. Krohvikihti aja jooksul tekkivad mikropraod , külmumis- ja sulamistsüklid aga teevad suhteliselt kiiresti oma laastavat tööd ning sageli juba u. 5-6 aasta tagant oleks vajalik fassaadi parandada. Ei ole kahjuks ka väga harvad need juhused, kus fassaadikrohv paigaldatakse seintele hilissügisel ning fassaadpinnad ei suuda enne külmade tulekut välja kuivada ning juba kevadeks on krohvikihid seinast lahti ning vajavad kohest parandamist ja fassaadipuhastust. Lisaks määrduvad krohvitud fassaadid aja jooksul ja vajavad parandustöid iga 10 -15 aasta järel.. Seetõttu ongi hea teha korrapärast fassaadipesu iga 4-5 a tagant. Alloleval pildil on hästi näha fassaad, mille tööd on lõpetatud 8 a tagasi ning nüüd vajas juba hädasti fassaadipesu ning esimest värskendamiskuuri. Inimsilm tihti ei eristagi, et fassaadil midagi viga oleks kui see on ühtlaselt määrdunud. Allolev pilt tõestab seda hästi.

Tolmu ja mustusega määrdunud fassaadi on võimalik mitmel viisil puhastada. Et aga mustuseliike on tunduvalt rohkem kui me ette kujutadagi oskame ei ole krohvitud või värvitud pinna puhul võimalik soovitada alati toimivaid universaalseid meetodeid ega puhastusvahendeid. See, kui tihti ja millise vahendiga fassaadi pesta, sõltub niisiis konkreetsest olukorrast, näiteks määrdumise põhjustest.

Tolmu ja mustusega määrdunud fassaadi puhastamiseks on kaks võimalust:

 • pesta sobivate vahendite ja/või seadmetega.
 • kui fassaad on kaetud mustuse või ainetega, mida ei õnnestu viimistluskihilt eemaldada, võib fassaadi sobiva värviga üle värvida.

Vetika- või seenekoloonia levikule saame piiri panna kahel viisil – probleemi ennetades või leviala suurenemist takistades:

 1. vetikate ja seente levimist saab ennetada sellega, et neile ei pakuta enam eluks vajalikke toitaineid, s.t valitakse sobiv viimistluskiht ning võimalusel piiratakse fassaadi märgumist ja välditakse liigset fassaadihooldust (nt aknaveeplekkide ja parapeti sobiv üleulatus krohvi pinnast)
 2. juba olemasolevate vetikarakkude või seeneeoste paljunemist saab tõkestada biotsiidide abil. Selleks tuleb fassaadi korrastamisel teha teatud eeltööd ja valida õige viimistluskiht. Meie kogemustel annab vetika- ja seenekolooniaga saastunud fassaadipesu tulemuse vaid paariks aastaks. Sedagi teatud nüanssidega. Samas teostades eeltöötluse ning üle värvides, võib puhas fassaad kesta kuni 20 aastat (sõltub keskkonnast). Hea tulemuse tagab just korrektne ja oskuslik eeltöötlus. Meie pakume põhjalikku fassaadihooldus tööd ja sambla, mustuse ning seene eemaldamist fassaadidelt ja majapindadelt üle Eesti, sh suurtemates ja väiksemates Eesti linnades, milleks on Tallinn, Tartu, Pärnu, Võru.